8 Mayıs 2010 Cumartesi

Basından ideolojik güzellemeler..

Türk basınında İzlanda’da gerçekleşen doğal afet üzerine yapılan yorumlar ve atılan başlıklar:


“ISLAK” YANARDAĞ !..

T.S.K’nın olası darbe planı doğrultusunda “ Eyyafyallayökül ” isimli yanardağa yerleştirdiği bombalar bir ihmal nedeniyle patladı. Birçok antimilitarist/ liberal İzlandalı olay yerinde can verdi. “Eyyafyallayökül”den elde edilecek “ıslak” darbe planları, yazar kadromuz tarafından araştırılacak.BUNU DA YAPTILAR!

Vatan hainleri, “eyyafyallayökül” isimli yanardağın dış görünüşünün, Ata’mızın elmacık kemiklerine ve surat yapısına çok benzemesi nedeniyle dağı dinamitlerle patlattılar: Başyazarımızın, “Doğal Afet” süsü vermeye çalışan işbirlikçi ve komprador karakterlerlilere ettiği zehir zemberek hakaretler sayfa 3’te.

BİLEMEDİK..

İzlanda’da patlayan “eyyafyallayökül” isimli yanardağ, kim patladıya gitti. Bütün yazar ekibi toplandık, iyiye mi yoralım kötüye mi bilemedik.. Umarız iyi niyetle patlamıştır. Bu patlama dünya barışına ve hedeflediğimiz “sosyokapital” dünyaya bir mesaj olsun..HAKİKATEN, KAÇ KİŞİ KALDIK?

AKP’li vekiller, dün İstanbul’da gerçekleştirilen “Türkiye’de kaç sosyal demokrat kaldık acaba? “ isimli mitingi unutturmak ve gündemi değiştirmek için İzlanda’da yanardağ patlattılar. Miting katılımcıları hayret içinde yanardağı düşünürken, fırsattan istifade üç yazarımız gözaltına alındı.


YANARDAĞIN SOPASI YOK!..

İzlanda’lı bayanların hafif meşrep ve münasebetsiz tavırları, İzlanda’da bir kıyamet alametinin gerçekleşmesine sebebiyet verdi. Ağrı Dağı’nın da bir tehdit olduğunu unutmamak gerekiyor.


BULMACA 3 SAYFA..

Doğal afet nedeniyle bugün bulmaca ekimiz 3 sayfa. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ateşböceği Ercan çok üzgün.HABERTÜRK YİNE BİR NUMARA!..

Patlayan yanardağ haberinde dahi kuşe kağıt kullandık!.. Bağlasalar durmayız artık!..


Basından...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder